« Powrót do "Tynki Atlas"
Cienkowarstwowy Tynk Akrylowy Atlas Cermit

Cienkowarstwowy tynk akrylowy stanowi dekoracyjne i ochronne wykończenie powierzchni elewacji i ścian wewnętrznych. Tworzy lekką i wytrzymałą wyprawę tynkarską – jest idealnym wykończeniem systemów izolacji cieplnej wszelkiego rodzaju obiektów. Jest zalecany na elewacje narażone na uszkodzenia i zabrudzenia – dzięki wysokiej wytrzymałości mechanicznej jest idealnym tynkiem na ściany szkół, warsztatów, magazynów, budynków gospodarczych, usytuowanych w pobliżu dróg, zakładów, kopalni.

Jest elastyczny – kompensuje naprężenia wynikające z innej rozszerzalności termicznej warstw znajdujących się pod nim – nadaje się na powierzchnie narażone na duże obciążenia termiczne i użytkowe, np. silnie nasłonecznione elewacje. Jest odporny na zbrudzenia strukturalne – dzięki niskiej nasiąkliwości. Chroniony systemem MYKO BARIERA – oparty na biocydach system, zapewnia tynkowi przez długi czas skuteczną ochronę przed korozją biologiczną, czyli rozwojem grzybów i glonów na powierzchni tynku. Tworzy tynk o wysokiej twardości – dzięki wysokiej jakości dyspersji polimerowych oraz kruszywa dolomitowego.

Użycie w obniżonych temperaturach (do 0°C) i podwyższonej wilgotności (do ok. 80%) – po dodaniu środka ATLAS ESKIMO. Stanowi warstwę hydrofobową – zawartość środków hydrofobowych zmniejsza chłonność tynku i chroni przegrodę przed wpływem opadów.

Gotowy do użycia – przed użyciem wystarczy jedynie przemieszać zawartość opakowania.

 

Zużycie

Dokładna wartość zużycia możliwa jest do określenia na podstawie próby wykonanej na tynkowanym podłożu.

ok. 2,5 - 2,8 kg tynku CERMIT N-150 na 1 m2

ok. 3,0 kg tynku CERMIT N-200 i R-200 na 1 m2

ok. 4,0 - 4,5 kg tynku CERMIT N-300 i R-300 na 1 m2.

 

 

Gęstość gotowego wyrobu

ok. 1,9 g/cm3

Przyczepność do betonu pokrytego masą CERPLAST

> 1,5 MPa

Temperatura przygotowania masy
oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac

od +5 °C do +25 °C