« Powrót do "Systemy rynnowe Wavin"
System rynnowy Kanion

Systemy rynnowe Kanion to przykład przemyślanych i wypróbowanych instalacji odprowadzania wody deszczowej. Produkowane są z barwionego w masie, wysokoudarowego, nieplastyfikowanego polichlorku winylu – uPVC, dzięki czemu rynny są lekkie, wytrzymałe i odporne na korozję oraz zanieczyszczenia zawarte w wodzie deszczowej. Najważniejszym parametrem systemów rynnowych jest jednak wysoka efektywność odprowadzania wody deszczowej, nawet podczas bardzo ulewnych deszczy. Ma na to wpływ unikalna, chroniona patentem konstrukcja (profil z wywinięciami, „noski” wewnątrz rynny oraz wkładki złączek rynny), jak również materiał, z jakiego rynny zostały wykonane (uPVC). Materiał ten charakteryzuje się niższym niż w przypadku np. stali współczynnikiem chropowatości bezwzględnej. Gwarantuje to niespotykaną w przypadku innych materiałów efektywność hydrauliczną systemu oraz praktycznie samooczyszczanie rynien.

System rynnowy KANION przeznaczony jest do odwadniania dachów obiektów różnej wielkości– od altan i garaży, domów jedno- i wielorodzinnych, bloków tarasowych, aż po duże obiekty wielkości hal fabrycznych czy magazynowych, gdzie jedną rurą spustową można odprowadzić wodę z dachu o powierzchni aż do 378 m2. Wysoka wydajność hydrauliczna pozwala na zwiększenie efektywnej powierzchni odwadnianego dachu za pomocą mniejszych średnic rynien i rur spustowych. Bez wątpienia wpływa to na poprawę estetyki budynku i oszczędność materiału.

System z certyfikatem
System rynnowy KANION posiada certyfikat zgodności z Polską Normą PN-EN 607 i Polską Normą PN-EN 12200. Uchwyty rynnowe spełniają wymagania normy PN-EN 1462. Producent udziela 10 lat gwarancji na trwałość elementów systemu.

Oferta
System rynnowy KANION jest oferowany w czterech rozmiarach rynny i czterech średnicach rury spustowej: KANION 160 - rynna o średnicy 160 mm, rura spustowa o średnicy 110 mm, KANION 130 – rynna, o średnicy 130 mm, rura spustowa o średnicy 110 mm lub 90 mm, KANION 100 – rynna o średnicy 100 mm, rura spustowa o średnicy 75 mm oraz KANION 70 – rynna o średnicy 75 mm, rura spustowa o średnicy 50 mm. Systemy KANION 160, KANION 100 oraz KANION 70 występują w czterech kolorach: ciemny brąz, biały, czarny i grafitowy, KANION 130 występuje dodatkowo w dwóch kolorach: miedzianym i ceglasto-czerwonym.
Atrakcyjność oferty dopełnia bardzo szeroki asortyment akcesoriów uzupełniających, takich jak: produkowane na zamówienie narożniki o dowolnych kątach rozwartych (jedno- i dwupłaszczyznowe), czyszczaki z kratką, koszyczki do leja spustowego czy siatki ochronne do rynny. Dodatkowo, bezpośrednie połączenie systemu rynnowego z kanalizacją umożliwia uniwersalny wpust deszczowy.