« Powrót do "Systemy rynnowe Galeco"
Galeco STAL

Galeco STAL to system wykonany z najlepszej jakości stali powlekanej. Zabezpieczony jest czterema warstwami ochronnymi: cynkiem, warstwą pasywacyjną, podkładem oraz powłoką organiczną. Jedyny na rynku KOMPLETNY SYSTEM OCHRONY RYNIEN I RUR SPUSTOWYCH: deklowanie, foliowanie i wewnętrzny szew rury, gwarantuje wysoką estetykę i brak zarysowań.

Charakterystyczny dla Galeco kształt rynny z wywinięciem do wewnątrz stanowi znak rozpoznawczy produktu. Rynna Galeco STAL posiada głęboki profil tzw. kontynentalny, dlatego też jej wydajność jest wyższa niż wydajność systemów konkurencyjnych o tzw. profilu skandynawskim. Nowoczesne szerokie łączniki klamrowe o zwiększonej powierzchni uszczelnienia, gwarantują stabilność systemu. Nowe narożniki klamrowe integrują sprawdzony system uszczelkowy z nowatorskim rozwiązaniem klamrowym. Ponadto nie wymagają stosowania łączników zaraz przy nich, co minimalizuje koszt całego systemu. Rynna montowana jest bezpośrednio do narożnika w sposób prosty i szybki. Instalując orynnowania najpierw montowane są haki, a dopiero po położeniu pokrycia dachowego zakładamy rynny. .

 

Kolorystyka

Galeco STAL to system dostępny w dziewięciu kolorach: miedzianym, czekoladowym brązie, ciemnobrązowym, ceglastym, ciemnoczerwonym, grafitowym, ciemnozielonym, białym i czarnym.

 

Materiał

System Galeco STAL wykonany jest z najwyższej jakości stali powlekanej. Wysoką trwałość blach zapewnia dodatkowe zastosowanie 4 warstw ochronnych, które zabezpieczają materiał przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Grubość rdzenia stalowego wynosi 0,6 mm. Jest on dwustronnie cynkowany, pasywowany i pokryty ochronną i estetyczną powłoką organiczną.

 

Cechy systemu:

  • głęboki profil rynny tzw. kontynentalny

  • specjalne wywinięcie do wewnątrz rynny zapobiega wychlapywaniu się wody przy intensywnych opadach

  • system uszczelkowy

  • szerokie łączniki klamrowe zwiększające stabilność systemu

  • narożniki klamrowe, uszczelkowe – bezpośrednie połączenie rynny z narożnikiem nie wymaga stosowania łączników

  • uszczelki wykonane z EPDM – materiału elastycznego, sprężystego, odpornego na starzenie

  • zaślepki uniwersalne – uszczelkowo- zaciskowe

  • najbogatsza kolorystyka wśród systemów stalowych, powlekanych, dostępnych na rynku

  • łuki o niestandardowych kątach umożliwiają zastosowanie systemu przy skomplikowanej architekturze dachów